دکتر اعظم غیبی / انواع سونوگرافی / هزینه سونوگرافی در تهران چقدر است؟
۸ دقیقه
هزینه سونوگرافی

هزینه سونوگرافی در تهران چقدر است؟

آنچه می خوانید...

هزینه سونوگرافی با توجه به فاکتورهای مختلفی برآورد می‌شود. همچنین هر کدام از انواع سونوگرافی هزینه های مختلفی را در بر می‌گیرند. بنابراین لازم است پیش از انجام در خصوص این هزینه‌ها و چگونگی محاسبه آن اطلاع داشته باشید.در این مقاله قصد داریم تا در مورد هزینه‌ها و عوامل که در این موضوع نقش دارند را به طور کامل و تشریح خواهیم کرد پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شماره تماس مرکز سونوگرافی طنین

عوامل موثر در هزینه سونوگرافی

عوامل مختلفی در تعیین هزینه سونوگرافی در بهترین مرکز سونوگرافی تهران دخیل است با آگاهی از این عوامل می‌توانید تمام جوانب را سنجیده و اقدام به انجام سونوگرافی کنید در ادامه به مهم ترین عوامل تاثیر گذار اشاره خواهیم کرد:

میزان تخصص پزشک

در حالت کلی پزشکانی که متخصص سونوگرافی هستند در واقع هزینه متفاوتی را در مقایسه با سایر پزشکان دریافت می کنند چرا که آن‌ها از تجربه و تخصص کافی و لازم در این زمینه برخوردار هستند. این افراد قابلیت تصویربرداری از بدن با دستگاه‌های مختلف مانند را داشته و توانایی تشخیص و مشاهده دقیق بالایی دارند. 

هزینه‌های مرتبط با مرکز

مرکزی که شما برای انجام سونوگرافی به آن مراجعه می کنید بر روی هزینه سونوگرافی بسیار نقش دارد، به عنوان مثال قیمتی که مراکز دولتی برای سونوگرافی دریافت می کنند در مقایسه با مراکز خصوصی کمتر خواهد بود.

هزینه انواع سونوگرافی

هدف از انجام سونوگرافی بررسی بخش های مختلف بدن اعم از کلیه مثانه، رحم، سینه و … است که می توان گفت انجام هریک از این سونوگرافی‌ها، هزینه‌های متفاوتی را در بر می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: سونوگرافی سینه و علت انجام آن

سونوگرافی در واقع یک تصویر سیاه و سفید، رنگی و سه بعدی است که می‌توان گفت هر یک از آن‌ها به نسبت هم از قیمت‌های مختلفی برخوردار هستند.

به عنوان مثال سونوگرافی رنگی و سونوگرافی سه بعدی که جزء روش های جدید محسوب می شود به نسبت سونوگرافی سیاه و سفید از قیمت بالاتری دارد.

تجهیزات و فناوری

تجهیزات پزشکی مرکز که برای سونوگرافی به آن مراجعه می کنید بر روی قیمت نهایی تاثیر  است. زیرا هر چقدر تجهیزات پزشکی مرکز بیشتر و مجهز تر باشد به طبع هزینه دریافتی برای هر یک از سونوگرافی‌ها بیشتر خواهد بود. به یاد داشته باشید تجهیزات مدرن و بروز در تشخیص درست نقش بسیار مهمی دارند و از تکرار مجدد سونوگرافی و هزینه دوباره پیشگیری می‌کند. 

منطقه جغرافیایی

هزینه سونوگرافی در هر منطقه ممکن است متفاوت باشد. هزینه‌های سلامت متفاوتی در نقاط مختلف دنیا و حتی در یک کشور ممکن است وجود داشته باشد.

نیاز به تست‌های اضافی

 در صورتی که نتایج اولیه سونوگرافی‌ها کافی نباشد و نیاز به تست‌های اضافی داشته باشند، هزینه کل این فرایند افزایش پیدا می‌کند.

خصوصی و دولتی بودن مرکز

هزینه دریافت سونوگرافی در مراکز دولتی با خصوصی کاملا متفاوت است در حالت کلی هزینه انجام سونوگرافی در در مراکز خصوصی با توجه به این که از تجهیزات پزشکی با کیفیتی استفاده می‌کنند در مقایسه با مراکز دولتی کمی بیشتر خواهد بود.

بیمه

بیمه در واقع نوعی خدمت درمانی محسوب می شود که توسط شرکت‌های مختلفی ارائه می شود، میزان دریافت هزینه از بیمه توسط شرکت های مختلف کاملا متفاوت است بنابراین قبل از انجام سونوگرافی با شرکت بیمه خود تماس گرفته و در خصوص هزینه‌ها مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: هزینه ماموگرافی در سال ۱۴۰۲

جهت دریافت مشاوره با مرکز سونوگرافی طنین فرم زیر را پر کرده تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

نام
شماره تماس
پیام شما
The form has been submitted successfully!
هنگام ارسال فرم خطایی رخ داده است. لطفاً همه فیلدهای فرم را دوباره تأیید کنید.

هزینه انجام سونوگرافی در تهران

اگر ساکن شهر تهران هستید و به دنبال بهترین مرکز انجام سونوگرافی در تهران هستید مراجعه به مرکز سونوگرافی طنین می تواند بهترین گزینه برای شما باشد چرا که در این مرکز از جدیدترین و بروزترین دستگاه‌ها استفاده شده که احتمال خطا را کاهش می‌دهد در نتیجه با توجه به دقت بالا و تشخیص درست، هر هزینه‌ای که برای انواع سونوگرافی در این مرکز پرداخت می‌کنید با توجه به مزایای دریافتی آن به نوع با ارزش است.

توجه داشته باشید که انجام سونوگرافی در این مرکز در واقع برای افراد از مزایای بسیار زیادی برخوردار است که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • داشتن تجربه و تخصص کافی پزشکان
  • موقعیت مکانی مناسب و خوب به گونه ای که مراجعه به آن برای تمامی افراد راحت است.
  • دریافت هزینه منصفانه از مراجعه کنندگان
  • دارای تجهیزات پزشکی جدید و بروز
  • داشتن تجربه و تخصص کافی در حوزه انجام انواع سونوگرافی
  • نوبت دهی مناسب و بدون معطلی
  • تشخیص درست هر نوع مشکلی

برخورداری از تمامی مزایای نام برده در مرکز سونوگرافی طنین باعث شده تا این مرکز جزء بهترین مراکز سونوگرافی در تهران محسوب شود.

سوالات متداول در رابطه با هزینه های سونوگرافی

نتیجه گیری

هزینه سونوگرافی و عواملی که بر روی آن را در این مقاله به طور کامل در اختیار شما قرار دادیم. این هزینه می تواند با توجه به انواع مختلف سونوگرافی متفاوت باشد به عنوان مثال سونوگرافی‌های مربوط به دوران بارداری به نسبت از هزینه بالاتری برخوردار هستند. شما می توانید جهت تعیین وقت برای انجام سونوگرافی ها با شماره های ۰۲۱۲۲۱۴۲۵۲۳ ، ۰۲۱۲۲۱۴۲۵۰۱ مرکز سونوگرافی طنین که شامل می شود تماس حاصل نمایید.

لوگو دکتر اعظم غیبی

مرکز سونوگرافی و رادیولوژی طنین

دکتر اعظم غیبی
متخصص رادیولوژی، سونوگرافی، MRI و CT scan
فلوشیپ تصویربرداری پستان، زنان، بارداری
CERTIFICATION اکوکاردیوگرافی جنین و FMF انگلستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 13 =