دکتر اعظم غیبی / انواع ماموگرافی / هزینه ماموگرافی در سال ۱۴۰۳
۵ دقیقه
هزینه ماموگرافی در تهران

هزینه ماموگرافی در سال ۱۴۰۳

آنچه می خوانید...

هزینه ماموگرافی به چه عواملی بستگی دارد؟ آیا هزینه های ناشی از ماموگرافی تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت؟ هزینه هریک از انواع روش های ماموگرافی با هم تفاوت دارد؟ اگر شما نیز می خواهید تا جواب تمامی سوالات ذکر شده را بدانید حتما مقاله فوق را تا انتها بخوانید چرا که در خصوص تمامی جوانب این موضوع به طور کامل و مفصل صحبت خواهیم کرد.

هزینه ماموپلاستی

عوامل تاثیر گذار برروی هزینه ماموگرافی

توجه داشته باشید که تعیین قیمت ماموگرافی به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دستگاه های مورد استفاده برای انجام آزمایش
  • هریک از روش های ماموگرافی از قیمت های مختلفی به نسبت هم برخوردار هستند.
  • هزینه های مرتب با مراقبت های لازم بعد از آزمایش
  • هزینه های مرتبط با تصویر برداری چرا که ممکن است در زویای مختلفی یا به صورت یک طرفه یا دو طرفه انجام داده شود.
  • در صورت بیمه بودن هزینه های ناشی از ماموگرافی در مقایسه با تعرفه آزاد کاملا متفاوت خواهد بود.
  • هزینه های مرتبط با آزمایشات تکمیلی که پزشک توصیه می کند تا حتما بعد از انجام ماموگرافی انجام داده شوند.

همانطور که خواندید در حالت کلی ما برای هزینه ماموگرافی نمی توانیم به طور مشخص هزینه ثابتی را در نظر بگیریم چرا که به عوامل مختلفی بستگی دارد همچنین در نظر داشته باشید که هزینه ها ناشی از ماموگرافی در سال ۱۴۰۳ به نسبت سال های دیگر کاملا متفاوت خواهند بود.

آیا بیمه هزینه های ناشی از ماموگرافی را متقبل می شود؟

همانطور که می دانید ماموگرافی در واقع یک نوع روش تشخیصی به منظور بررسی بیماری های مربوط به سینه می باشد که بیمه درصدی از آن را پرداخت خواهد کرد.

توجه داشته باشید که نوع بیمه شما در هزینه ماموگرافی می تواند بسیار موثر باشد چرا که ممکن است از همان ابتدا هزینه کمتری را انجام آزمایش پرداخت کنید.

به عنوان مثال با داشتن بیمه تامین اجتماعی هزینه ماموگرافی در مقایسه با آزاد خیلی کمتر خواهد بود.

قیمت انواع ماموگرافی

ماموگرافی دیجیتال در واقع یکی از انواع روش های ماموگرافی محسوب می شود که می توان گفت جزء بهترین روش ها برای انجام ماموگرافی محسوب می شود چرا که در این روش تابش اشعه به نسبت خیلی کم تر خواهد بود، یکی از مهم ترین ویژگی های بارز این ماموگرافی کیفیت بالای تصویر می باشد که از زوایای مختلفی تصاویر گرفته می شوند شاید فک کنید که مدت زمان طولانی این ماموگرافی انجام می شود ولی کاملا برعکس بوده و کوتاه ترین زمان ممکن این آزمایش انجام می شود. با توجه به تمامی توضیحات گفته شده در خصوص ویژگی های ماموگرافی دیجیتال باید اشاره کنیم که در مقایسه با روش های معمولی از هزینه به نسبت بیشتری برخوردار است ولی بیمه ممکن است بخشی از هزینه ها را تقبل نماید.

نام
شماره تماس
پیام
فرم با موفقیت ارسال شد!
هنگام ارسال فرم خطایی رخ داده است. لطفاً همه فیلدهای فرم را دوباره تأیید کنید.

نکته: خانم های زیر ۲۵ سال و افراد جوان تر که در سن بلوغ هستند می توان گفت که نتیجه بهتری را از ماموگرافی می توان دریافت کنند چرا که سینه ها از بافت متراکم تری برخوردار هستند و احتمال بروز خطر نیز به نسبت کم تر خواهد بود.

هزینه انجام ماموگرافی در تهران

اگر ساکن شهر تهران هستید ولی با بهترین مراکز انجام ماموگرافی در تهران آشنا نیستید مرکز سونوگرافی طنین می تواند بهترین گزینه برای شما باشد چرا که در این مرکز از جدید ترین و بروز ترین دستگاه ها استفاده شده که احتمال خطا را صفر می کند.

اگر قصد انجام هریک از آزمایش های تشخیصی نظیر ماموگرافی، سونوگرافی، رادیولوژی و … را دارید می توانید با شماره های مطب تماس بگیرد.

سوالات متداول

خلاصه مطلب

همانطور که در این مقاله نیز خواندید هزینه ماموگرافی را به طور کامل نمی توان مشخص کرد چرا که عوامل مختلفی بستگی داد، برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های مرکز طنین که شامل ۰۲۱۲۲۱۴۲۵۰۱ ، ۰۲۱۲۲۱۴۲۵۲۳ می شود تماس بگیرید یا در بخش انتهای مقاله می توانید سوالات خود را بپرسید.

لوگو دکتر اعظم غیبی

مرکز سونوگرافی و رادیولوژی طنین

دکتر اعظم غیبی
متخصص رادیولوژی، سونوگرافی، MRI و CT scan
فلوشیپ تصویربرداری پستان، زنان، بارداری
CERTIFICATION اکوکاردیوگرافی جنین و FMF انگلستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + three =